Çamaşır Yıkarken Deneyin: Kıyafetleriniz Saatlerce Mis Gibi Kokuyor

Sizleri ilk kez gören insanlar, çoğu zaman ilk birkaç saniyede yarattığınız izlenim üzerinden sizi puanlama eğiliminde olur.

Bu durumda dış görünüşünüz, özellikle de temiz ve bakımlı bir yapıya sahip olmanız, sizin hakkında olumlu bir görüş bildirilmesine yardımcı olur. İş görüşmesi, kritik bir toplantı ya da romantik bir akşam yemeğinde temiz çamaşırlar, aynı zamanda bir o kadar da güzel kokuyor olmalı.

İnsanlar, çevresinde aldığı güzel kokuların ardından yüz yüze görüştükleri kişiler hakkında çok daha olumlu bir izlenime sahip olurlar. Peki temiz ve güzel kokulu çamaşırlar için ne yapılmalı?

MÜKEMMEL BİR KOKU İÇİN BUNLARI UYGULAYIN

Genellikle cilt pulları, vücut yağları ve çamaşır deterjanının birleşiminden küflü yağ maddesi oluşur ve çamaşırlarda bu sebepten ötürü kötü kokunun oluşmasına sebep olur. Ayrıca sadece sıvı çamaşır deterjanı kullanmak ve düşük sıcaklıkta makineyi çalıştırmak da bu küfün oluşmasına neden olan olabilmektedir.

Çamaşırların güzel kokmasını sağlayan formül belli oldu.

NANE YAĞI MUCİZESİYLE TANIŞIN

Nane yağını, sıvı çamaşır deterjanını koyduğunuz bölüme deterjanla birlikte ilave edebilirsiniz. Nane yağı çamaşırlarınıza, hijyenik ve ferah bir koku sağlarken aynı zamanda keskin kokusuyla uzun ömürlü de olacaktır.

ÇAMAŞIRLARI BEKLETMEDEN ASMALISINIZ

Yıkanan çamaşırların çok bekletilmeden hemen asılması gerekiyor. Islak çamaşırlar bir arada kaldıkça kırışır ve zamanla kötü kokar. Nemli ya da ıslak kalmış çamaşır yüzeyi, bakteri ve mantar oluşumu için çok müsait bir ortama sebep olmaktadır. Çamaşırlarınızı asarken de birbiri üstüne gelerek kurumalarını engellemeyecek şekilde mesafeli asmanız gerekiyor. Eğer kurutma makinesi kullanıyorsanız yıkama işlemi sonrası çok geçmeden çamaşır makinesinden kurutma makinesine de aktarma yapmalısınız. Bu teknikler sayesinde çamaşırlarınız mis gibi kokacaktır. Bu bilgiler sayesinde çamaşırlarınız çok daha temiz kokacak ve parlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x